Wesela dawniej oraz dziś

fotograf na wesele

Dzisiejszy sposób organizowania wesel w niczym nie przypomina tego sprzed kilkudziesięciu lat. Obecnie wesela organizowane są przede wszystkim w pięknych lokalach, na zamkach, czy w ekskluzywnych restauracjach. Uroczystość zaślubin w kościele oczywiście wciąż odbywa się w kościele, do którego należy pani młoda, ta tradycja więc nie uległa zmianie na przestrzeni lat.

Natomiast już samo wesele prezentują się nieco inaczej. Przede wszystkim sale weselne są dzisiaj bogato oraz nowocześnie przystrajane, dzięki czemu prezentują się naprawdę pięknie. Co więcej, dzisiaj właściwie nikt nie gotuje sam wszystkich dań, a więc rzadko kiedy zatrudniane są już kucharki. Tak było dawniej, dzisiaj natomiast najczęściej zamawiany jest catering, co daje nam przede wszystkim dużą oszczędność czasu. Nasz portfel jednak pozostaje o wiele chudszy, jednak wiele osób wychodzi z założenia, że to dzień jeden z najważniejszych w życiu.

Co więcej, coraz rzadziej na weselach można usłyszeć typową orkiestrę. Zamiast tego gości zabawiają DJ-e, którzy grają nie tylko typowe przeboje biesiadne, ale mogą także, na życzenie młodej pary, puścić któryś z najnowszych przebojów.