Co trzeba wiedzieć, zanim staniemy na ślubnym kobiercu

fotografia slubna

Efekt wielu miesięcy przygotowań. Ślub, jako że jest niezwykle ważnym, nawet najważniejszym wydarzeniem w życiu każdej biorącej go osoby, powinien być odpowiednio przygotowany i zaplanowany w każdym, najmniejszym nawet i, zdawałoby się, że nieistotnym szczególe.

Na pewno przygotować idealny ślub nie jest rzeczą łatwą i organizująca je para młoda nie ma przed sobą łatwego zadania. Na pewno najwięcej pracy i nakładów finansowych pochłonie wesele, czyli przyjęcie wyprawiane dla uczczenia tej wyjątkowej chwili. Przyjęło się, że każde wesele musi być wystawne i szykowne, zgodne z trendami mody, jaka aktualnie panuje. Ślub to także wiele spraw i formalności do załatwienia, które będą wymagały częstych wizyt zarówno w instytucjach państwowych, jak i kościelnych, jeśli rzecz jasna, decydujemy się zawrzeć także ślub kościelny.

Wesele poza tym wymaga załatwienia sali lub innego miejsca w którym się odbędzie, a także wszystkich najważniejszych części tej zabawy – mowa tu o doborze menu, dekoracjach oraz strojach.

Przesądy ślubne

fotograf na slubBardzo często, gdy stoimy przed organizacją przyjęcia, jakim jest ślub przed oczami stają nam przesądy weselne naszych babć i dziadków, a tym samym zastanawiamy się czy właściwie w nie wierzyć czy też nie. Niegdyś, kiedy odbywał się ślub unikano, bowiem składania przysięgi ślubnej w miesiącach takich jak maj, listopada, czy też kwiecień.

Dodatkowo na wesele panna młoda nie może szyć sama sukni ślubnej, ponieważ był to bardzo niebezpieczny omam. Oprócz tego przed uroczystością, jaką miało być wesele, pan młody nie mógł także oglądać swej przyszłej żony w sukni ślubnej, bowiem fakt ten mógł przynieść nowożeńcom pecha.

Złą wróżbą podczas ślubu było także potknięcie, czy też przeglądanie się w pełnym stroju w lustrze. Najtragiczniejszą wróżbą był fakt zgubienia obrączki, bowiem oznaczał on stratę współmałżonka na zawsze. Z kolei wyznaczając datę ślubu powinno pamiętać się, aby w naszym wybranym miesiącu pojawiała się literka r. obsypana monetami para młoda, będzie z kolei dobrze prosperować pod względem finansowym w nowym życiu.

 

Kupno ozdób i dekoracji

Chcąc przyozdobić salę własnymi siłami, dobrze jest przed kupnem ozdób zorientować się w cenach na rynku. Ślub potrzebuje wielu elementów dekoracji, np. baloniki, wstążki, stroiki, brama. Ceny w sklepie mogą nam się zdawać wprost proporcjonalne do ozdób, jednak zaconfettinim postanowimy wydać na nie pieniądze, dobrze byłoby sprawdzić, ile za podobne / takie same rzeczy zapłacić musielibyśmy w innym sklepie, albo w Internecie.

Pomimo kosztów przesyłki, często zamawianie przez Internet wychodzi taniej, niż kupno na miejscu. Dzieje się tak np. wtedy, gdy produkty zamawiamy od jednego sprzedającego, koszt przesyłki za całość zamówienia jest wtedy jeden. Zamawiając wiele rzeczy na wesele nie musząc wydawać dużej ilości pieniędzy za paczkę, oszczędzamy często dużo więcej, niż kupując na miejscu. Kupno przez Internet ma jednak swoje wady.

Jedną z nich jest to, że nie jesteśmy w stanie dotknąć, czy zobaczyć, jak w rzeczywistości wygląda to, co chcemy zamówić. Być może na żywo, nie prezentuje się to tak ładnie jak na zdjęciach i w opisie. Kolejną wadą wybrania takiej metody jest to, że zamówione materiały mogą z jakichś przyczyn nie przyjść na czas, to może narobić nam wiele problemów oraz zwiększyć stres przed ślubem.

 

Plan wydatków ślubnych

1224079_75661766W chwili, kiedy planujemy nasz ślub i wesele, wówczas nieodłącznym tutaj elementem stają się wydatki i koszty. Oczywiście ślub  powinien zostać zorganizowany tak, aby w każdej chwili panowała serdeczna atmosfera, zabawa i miłość, oraz żeby nie pojawiały się żadne kłótnie związane z niedomówieniami i złym ulokowaniem budżetu.

Z tego też względu w chwili, gdy rozpoczynamy organizowanie wesele musimy dobrze rozplanować wszelkie wydatki oraz określić, jaką kwotę pieniężną chcemy na nasz ślub przeznaczyć. Dzięki temu, nasze wesele  na pewno zostanie przygotowane w doskonałej atmosferze, zaś rodziny państwa młodych będą mieć okazję się lepiej poznać. Niegdyś to panowało powszechne przekonanie, że koszty zorganizowania przyjęcia weselnego musi pokryć rodzina panny młodej, zaś rodzina pana młodego musi sfinansować zakup obrączek, alkoholu, a także oprawy muzycznej.

Dziś zwyczaj ten nie jest już praktykowany, dlatego też samodzielnie można ustalić, za co dana rodzina płaci a tym samym dojść do obustronnego zadowolenia.