Odpowiednio zaplanowany ślub

stoly_weselne

Ślub jest jednym ze zdecydowanie najważniejszych chwil, jakie przeżyć może każdy z nas. Zapewne jego wielkie znaczenie wynika z faktu, że złożenie przysięgi wiążącej nas do końca życia z drugą osobą w większości przypadków całkowicie zmienia nasze życia. Dla uświetnienia powagi momentu, w którym zawierany jest ślub bardzo często wyprawia się następujące po nim przyjęcie, zwyczajowo zwane wesele. Przyjęło się, że powinno ono być doskonale zorganizowane, a towarzyszyć mu musi świetna zabawa, pyszne jedzenie, porywająca do tańca muzyka oraz, bardzo często, także napoje alkoholowe, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie tego niepowtarzalnego wydarzenia, jakim z całą pewnością jest ślub. Oprócz tego, że ślub oraz nieodłączne mu wesele są pełne radości, wzruszeń oraz wyśmienitej zabawy, organizująca je para nie może jednak zapomnieć o tym, że ze wszystkim związane są wielkie koszty, wśród których wymienić można chociażby cenę wynajęcia sali lub nawet pałacyku, w którym zabawa się odbędzie oraz inne wydatki.

Jak usadzić gości?

Dla niektórych par problemem może być już właściwe usadowienie gości. Na wesele często zjedzie się rodzina z różnych stron, może także zaprosić przyjaciół i znajomych. Jednak, co zrobić, aby wszyscy goście byli zadowoleni z miejsc, na których przyszło im siedzieć? Są dwa rozwiązania – jedno jest takie, by dać im wolny wybór w kwestii wybierania sobie stolika oraz krzesła.

Daje to pewność, że ludzie w większym stopniu będą siedzieli z tymi gośćmi, z którymi by sobie życzyli. Jednak drugie rozwiązanie – poustawianie na stołach karteczek, które klasyfikują, kto gdzie powinien siedzieć również ma swoje zalety. Nie zaistnieje wtedy sytuacja, że niektóre stoliki będą osamotnione, a goście, którzy będą przy nich urzędować będą przebywać jedynie w swoim towarzystwie. Odpowiednio dopasowując ludzi przy stolikach pod względem wieku, pokrewieństwa lub zainteresowań, można zapewnić im w większym stopniu dobrą zabawę. Istnieje jednak ryzyko, że goście woleliby usiąść w innym ustawieniu. Grozi to albo niezadowoleniem, albo ewentualną roszadą w trakcie trwania wspaniałej uroczystości jaką jest ślub. Tak, więc usadowienie gości jest rzeczą niesamowicie ważną.